+372 611 6595
Toggle Nav
vaipkate on soe

Vaipkattel on mitmeid eeliseid eriti kortermajas - katsed näitavad, et olenevalt vaipkatte paksusest väheneb vaibatatud põranda põrkemüra 25 - 34 db.

 

Laminaatpõranda korral on vastav näitaja 1-6 db. Seega on vaipkate hea müra summutaja ja ka soojuse regulaator.

Tihti tuntakse muret vaipkatte ja allergia vaheliste seoste üle.
Katsed on tõestanud, et tolmulestade hulk vaibatatud ruumides on imeväike.

 

Kõval põrandal lendavad tolmuosakesed kergemagi vibratsiooni korral. Vaibast ei pääse nad õhku lendama ja on eemaldatavad tolmuimejaga.

 

 

 

Vaipade materjalid

 

 

Naturaalsetest materjalidest on džuut, mererohi, paber, sisal ja kookoskiud taimset päritolu, vill ja siid loomset.
Osa vaipu ja vaipkatteid sisaldavad 10-50% naturaalseid kiude – nendes on ühendatud looduslike ja tehismaterjalide parimad omadused, näiteks villa pehmus ja sünteetilise kiu vastupidavus.

VILL

Vill on tuntuim ja hinnatuim vaibamaterjal. Villavaip mõjub alati pehme ja hubasena. Vill on ka antistaatiline ja nahasõbralik ning hea helisummutaja. Vill on lisaks oma loomult plekke hülgav ja tulekindel.

SIID

Siid on ülimalt pehme ja vastupidav, üks kauneimaid vaibamaterjale. Et siidvaibad sõlmitakse käsitsi, on nad väga kallid. Siidvaipa ostes uurige sõlmede tihedust, sellest sõltub vaiba vastupidavus.

DŽUUT

Džuuti saadakse troopilise taime chorchorus vartest. Džuutkiust vaipkatted on suhteliselt pehmed ja sobivad eriti hästi eluruumidesse. Ent tasub meeles pidada, et mööblijalgade jäljed taastuvad aeglaselt.

BAMBUS

Bambus on kõige kiiremini kasvav puittaim maailmas. Bambusvaibad on suurepäraseks ja stiilseks põrandakatteks nii esikusse kui elutubadesse. Bambusvaibad ei ima endasse niiskust ja seetõttu sobivad ka vannituppa, rõdule ja terrassile. Nad on kergesti puhastatavad niiske mopi või lapiga. Mitte kasutada rullikutega mööblit, see võib vaipa lõhkuda.

MEREROHI

Mererohi on randades kasvav heintaim. Värvus võib olla kollakasbeež, roheline või punakaspruun. Mererohust vaibad sobivad nii hallidesse, treppidele, kööki, vannituppa kui ka tubadesse.

KOOKOSKIUD

Kookoskiudu saadakse kookospähkli koorest. Tänu rasvasisaldusele on see kiud antibakteriaalne. Pleegitatud või värvitud kookoskiust tooted ei talu aga pikaajalist päikesevalgust.

PABERKIUD

Paberkiudu saadakse puitkiudmassist ja märjast tugevdusainest. Mõnikord kasutatakse näiteks ka paber- ja puuvillakiu segu, sageli on pabervaibad määrdumise vastu pindmiselt töödeldud. Paber on selle poolest vahva materjal, et vaiba puhastamiseks võib kasutada ka tavalist kustutuskummi.

SISALKIUD

Sisalkiudu saadakse subtroopilise kaktuselaadse taime agave sisalana lehtedest. Samast taimest villitakse muide ka tekiilat. Sisal on kõige vastupidavam looduslik vaibamaterjal. Sisalvaip on hea soojusisolaator, süttimis- ja pleekimiskindel, kergesti puhastatav ja antistaatiline.
Sobib kõikidesse ruumidesse.
 

 

Sünteetilised materjalid on enamasti naturaalsetest odavamad, kuid ei jää neile alla vastupidavuselt. Sünteetiliste vaipade eelis on nende piiramatu värvivalik ja taskukohasem hind.

POLÜPROPÜLEEN

Polüpropüleen (PP) on tugev, kannatab hästi raskeid esemeid ega võta plekke külge. Ka puhastada on seda kerge. Polüpropüleen ei kogu staatilist elektrit, niiskust ega hakka hallitama.

POLÜAMIID

Polüamiidi (PA) iseloomustab vastupidavus, hea välimus ja lai värvivalik.
Polüamiid kannatab hästi ka mööbli raskust ja liigutamist. Polüamiidist vaip sobib paljukäidavaile põrandaile, on kergesti hooldatav.

AKRÜÜL

Akrüülil on villa välimus ja pehmus. Akrüül ei ole staatiline, ei kogu niiskust ega lähe hallitama. Enamasti kasutatakse akrüüli velveti tüüpi ja tasaste silmustega kootud vaipades. Akrüülvaip sobib hästi vannituppa.

POLÜESTER

Polüester (PE) on viimastel aastatel kasutusele võetud sünteetiline lõng, mida valmistatekse polüamiidist. Välimuselt meenutab ta villa, aga omadustelt puuvilla. Tihti lisatakse polüestrit polüpropüleenvaibale põneva struktuuri loomiseks.

VISKOOS

Viskooslõnga valmistatakse keemiliselt töödeldud puidumassist ja sellepärast loetakse teda nn. poolsünteetiliseks materjaliks. Ta on väga sarnane puuvilla ja siidiga. Tema siidise karuse tõttu on viskoosvaibad tihti asenduseks ka ehtsale siidivaibale, kuna on hinnalt oluliselt soodsam. Viskoos on peenekoeline ja pehme materjal, mida nimetatakse ka kunstsiidiks. Üht- või teistpidi tuppa asetatud vaip ilmestab ruumi täiesti erinevalt. Kuna lõng on imepeenikene, siis saab luua väga tihedaid ja keerulisi mustreid. Viskoos on biolagunev materjal.

 

 Vaipkatted koju

 

 Vaipkatted kontorisse