+372 611 6595
Toggle Nav
vaipkate on soe

Vaipkattel on mitmeid eeliseid eriti kortermajas - katsed näitavad, et olenevalt vaipkatte paksusest väheneb vaibatatud põranda põrkemüra 25 - 34 db.

Laminaatpõranda korral on vastav näitaja 1-6 db. Seega on vaipkate hea müra summutaja ja ka soojuse regulaator.

 

Tihti tuntakse muret vaipkatte ja allergia vaheliste seoste üle.
Katsed on tõestanud, et tolmulestade hulk vaibatatud ruumides on imeväike.

 

Kõval põrandal lendavad tolmuosakesed kergemagi vibratsiooni korral. Vaibast ei pääse nad õhku lendama ja on eemaldatavad tolmuimejaga.

 

 

 

Vaipade materjalid

 

 

Naturaalsetest materjalidest on džuut, mererohi, paber, sisal ja kookoskiud taimset päritolu, vill ja siid loomset.
Osa vaipu ja vaipkatteid sisaldavad 10-50% naturaalseid kiude – nendes on ühendatud looduslike ja tehismaterjalide parimad omadused, näiteks villa pehmus ja sünteetilise kiu vastupidavus.

VILL

Vill on tuntuim ja hinnatuim vaibamaterjal. Villavaip mõjub alati pehme ja hubasena. Vill on ka antistaatiline ja nahasõbralik ning hea helisummutaja. Vill on lisaks oma loomult plekke hülgav ja tulekindel.

SISALKIUD

Sisalkiudu saadakse subtroopilise kaktuselaadse taime agave sisalana lehtedest. Samast taimest villitakse muide ka tekiilat. Sisal on kõige vastupidavam looduslik vaibamaterjal. Sisalvaip on hea soojusisolaator, süttimis- ja pleekimiskindel, kergesti puhastatav ja antistaatiline.
Sobib kõikidesse ruumidesse.
 

 

Sünteetilised materjalid on enamasti naturaalsetest odavamad, kuid ei jää neile alla vastupidavuselt. Sünteetiliste vaipade eelis on nende piiramatu värvivalik ja taskukohasem hind.

POLÜAMIID

Polüamiidi (PA) iseloomustab vastupidavus, hea välimus ja lai värvivalik.
Polüamiid kannatab hästi ka mööbli raskust ja liigutamist. Polüamiidist vaip sobib paljukäidavaile põrandaile, on kergesti hooldatav.

POLÜPROPÜLEEN

Polüpropüleen (PP) on tugev, kannatab hästi raskeid esemeid ega võta plekke külge.
Polüpropüleen ei kogu staatilist elektrit, ei kogu niiskust ega hakka hallitama.