+372 611 6595
Toggle Nav

 

Pakistani vaibad (Ziegler disainid)

 
 
 

 

Enne Briti-Šveitsi firma Ziegler asutamist 1878 a. olid pärslased eurooplastele müünud vaid oma kasutatud vaipu. Ziegler oli esimene välismaine firma, mis kujundas ise varakatele Euroopa ja Ameerika klientidele kohaliku sisekujundusega sobivates toonides rikkaliku disainiga vaipu. Kuigi ettevõte ise kannatas Esimese Maailmasõja ajal ulatuslikke majanduslikke tagasilööke ja suleti 1934.a-l., jäid nn. Ziegler disainid kestma ja neid müüakse terves maailmas siiani suure eduga. Tänapäeval valmivad vaibad peamiselt Pakistanis, tihti afganistaani sõjapõgenike poolt kootuna.

Kevadel pöetakse lambad, vill kraasitakse ja kedratakse käsitsi. Nii nagu sada 19.sajandil, värvitakse lõng siiani taimevärvidega. Värvimiseks korjatakse erinevaid ürte, taimi ja vilju. Värvisegu retseptid pärandatakse põlvest põlve. Looduslike värvidega värvitud vaibad on pastelsetes toonides, käsitsi lõnga töötlemine andab vaibale varjutatud efekti. Mustrid valmistatakse ette sõlme täpsusega. Kogenud kuduja suudab päevas teha kuni 8000 sõlme, valmistades nii umbes 5,5 dm2 suuruse pinna.

Vaibad pestakse loodusliku seebi- ja ürdiseguga - see mitte ainult ei puhasta vaipa, vaid desinfitseerib ja annab ka läike. Et vaibale antiikne välimus anda, tehakse sellele peale valmimist kivipesu ja viimaks laotatakse ereda päikese kätte pleekima.

Vaibad kuivavad päikese käes - ka see lisab läiget ja kinnitab värvid.

Lõpuks trimmitakse kude ühtlaseks, õmmeldakse ääred ja narmad.

Ziegler vaibad on õhemad, aga väga vastupidavad.

 

 

Vietnami vaibad

Vietnam ei ole traditsiooniline vaibakudumise maa. Aga Vaibagaleriis on meil teile pakkuda midagi täiesti eksklusiivset! Itaalia disainer Claudio Amati on disaininud oma kollektsiooni Saksa firmale MTM Interior Design Münchenis.

Vaibagaleriis saame teile pakkuda just eesti turule sobivaid unikaalseid disaine. Vaibad on väga tihedad,valmistatud 100% imepeenest Uus Meremaa villast Vietnamis.