+372 611 6595
Toggle Nav

Nepali ja India vaibad

Nepali ja India käsitöövaibad

Tänapäeval valmivad käsitsi sõlmitud vaibad peamiselt Aasias – Nepaalis, Indias, Iraanis, Hiinas, berbervaibad ka Marokos. Rahuldamaks eurooplaste soove trendikate ja modernsete vaipade järele, luuakse kujundused ja värvitoonid Euroopa nimekate disainerite käe all, tootmine toimub aga peamiselt Nepaalis ja Indias.

Belgias, Hollandis ja Saksamaal on üle kahekümne aastase ajalooga firmasid, kes ostavad trendikaid disaine euroopa vaibakunstnikelt ja organiseerivad modernsete käsitöövaipade tootmist Nepaalis ja Indias. Kallimate vaipade valmistamiseks kasutatakse Uus Meremaa villa, mis on puhtaim vill maalimas tänu vähesele saastatusele, sellest saab toota peenikest ja puhast lõnga. India päritolu villast kootud vaibad on natuke robustsemad, kuid väga vastupidavad ja kergesti puhastatavad, hinnaklassilt ka taskukohasemad.
Käsitsi sõlmitud vaip ei karda vett, on 100 % naturaalne ja kulub vaid aastakümnete jooksul.
Õieti nõuab selline vaip väljavahetamist inimese eluajal vaid siis, kui soovitakse kodusisustust värskendada. Traditsiooniliste mustritega käsitöövaibad pärandatakse perekonnas põlvest põlve edasi. Kulumisjäljed aastakümnetevanusel vaibal tõstavad selle väärtust. Eestis võiks sellist fenomeni võrrelda kihnu seelikute ja põllede talletamisega põlvkondadelt põlvkondadele, igal käsitööl on oma järjest kasvav väärtus.

Miks osta Nepaali või India päritolu käsitöövaip?

  • Käsitöövaip on naturaalne originaalteos, mille kudumisse on keegi pannud oma oskused, aja ja töö armastuse.
  • Käsitöövaip kaunistab iga interjööri, on vastupidav ja kergesti hooldatav. Vt. ka hooldusjuhendeid
  • Vaibagalerii pakub usaldusväärse kvaliteediga käsitöövaipu, mis on maale toodud ilma vahendajaid kasutamata.
  • Käsitöövaipa on kerge hooldada ja vaip kulub vaid aastakümnete jooksul.India käsitöövaibad Vaibagaleriis:

 

 

 

 

 Vaata meie India ja Nepali vaipu e-poes