SHIRAZ 97*277
5% ale rekisteröityneille asiakkaille
Lisätietoja
| Yksikkö | Kpl |
|---|---|
| Nukka | Villa |
| Pituus | 277 cm |
| Leveys | 97 cm |
| Valmistus | Käsin solmittu |
| Paksuus | ± 8 mm |
| Valmistusmaa | Iran |
| Pohja | Puuvilla |
| Tiheys | 139 000 solmua/m² |
| Kuljetus | Kotimaan (Viron) toimitukset ovat ilmaisia! Toimitusaika on 1-3 päivää. |
Varastossa
1 160,00 €
Shiraz-käsinsolmittu matto
Shiraz-matto on perinteinen persialainen käsinsolmittu matto Etelä-Iranista. Se tunnetaan voimakkaista geometrisista kuvioista ja lämpimistä sävyistä. Luonnonvillasta valmistettu matto on kestävä, ajaton ja jokainen kappale on ainutlaatuinen.
Eesti
English
Russian