NAIN 70*140 22865 IVORY
5% ale rekisteröityneille asiakkaille
Lisätietoja
| Yksikkö | Kpl |
|---|---|
| Nukka | Viskoosi |
| Pituus | 140 cm |
| Leveys | 70 cm |
| Paksuus | ± 8 mm |
| Valmistusmaa | Belgia |
| Pohja | Puuvilla |
| Tiheys | 670 000 pistettä/m² |
| Paino | 2 000 g/m² |
| Väri | Beige |
| Kuljetus | Kotimaan (Viron) toimitukset ovat ilmaisia! Toimitusaika on 1-3 päivää. |
Varastossa
60,00 €

Viskoosi (joskus raion, tekosilkki tai chardonnet-silkki, aikaisemmin tunnettiin vastaavia kuituja nimellä silla ja säter on muuntokuitu, joka valmistetaan valkaistusta sulfiittiselluloosasta. Selluloosan raaka-aineena käytetään tavallisesti koivua tai kuusta, mutta myös pyökkiä, eukalyptuspuuta, kaislaa tai bambua. Koska lanka on erittäin hieno, on mahdollisuus luoda tiheitä ja monimutkaisia kuvioita. Viskoosi on biohajoava materiaali.
Eesti
English
Russian