ISPHAHAN 100*150 77961 RED
5% ale rekisteröityneille asiakkaille
Lisätietoja
| Yksikkö | Kpl |
|---|---|
| Nukka | Viskoosi |
| Pituus | 150 cm |
| Leveys | 100 cm |
| Paksuus | ± 3 mm |
| Valmistusmaa | Belgia |
| Tiheys | 840 000 pistettä/m² |
| Paino | 750 g/m² |
| Viimeistely | Lankakanttaus |
| Väri | Punainen |
| Kuljetus | Kotimaan (Viron) toimitukset ovat ilmaisia! Toimitusaika on 1-3 päivää. |
Varastossa
45,00 €

Viskoosi (joskus raion, tekosilkki tai chardonnet-silkki, aikaisemmin tunnettiin vastaavia kuituja nimellä silla ja säter on muuntokuitu, joka valmistetaan valkaistusta sulfiittiselluloosasta. Selluloosan raaka-aineena käytetään tavallisesti koivua tai kuusta, mutta myös pyökkiä, eukalyptuspuuta, kaislaa tai bambua. Koska lanka on erittäin hieno, on mahdollisuus luoda tiheitä ja monimutkaisia kuvioita. Viskoosi on biohajoava materiaali.Isphahan-matot ovat hyvin ohuita ja kevyitä.
Eesti
English
Russian