Lisätietoja
| Yksikkö | Kpl |
|---|---|
| Nukka | Silkki |
| Pituus | 297 cm |
| Leveys | 212 cm |
| Valmistus | Käsin solmittu |
| Paksuus | ± 6 mm |
| Valmistusmaa | Intia |
| Pohja | Puuvilla |
| Tiheys | 490 000 solmua/m² |
| Paino | 4 000 g/m² |
| Kuljetus | Kotimaan (Viron) toimitukset ovat ilmaisia! Toimitusaika on 1-3 päivää. |
| Varasto | Varastotilanne | Määrä |
|---|---|---|
| Järve Keskus | Ei varastossa | 0 yksikkö(t) |
| Jõe 3 | Varastossa | 1 yksikkö(t) |
Silkkimattojen valmistaminen joutui Iranista Intiaan 1500-luvuilla, intialaiset käyttivat jatkossakin persian kuvioita. Intian tunnetuin mattojen valmistusalue on historiallisesti Kashmir. Siksi ilmaus "Kashmir-matot", jota käytetään yleisesti, tarkoittaa villaa tai silkkimattoa, jolla on itämainen malli. Pakistanin ja Intian erottamisen jälkeen Kashmirin alueella on ristiriita, joka ei hyödytä turismiin eikä mattojen tuotantoon. Kalleita silkkimattoja solmitaan edelleen käsilla vähin määrän pienissä kylissä.
Liittyvät tuotteet
-
INTIALAINEN SILKKIMATTO 172*250 KASHMIR
5 300,00 €INTIALAINEN SILKKIMATTO 218*308 KASHMIR
7 990,00 €INTIALAINEN SILKKIMATTO 93*155 KASHMIR
1 700,00 €INTIALAINEN SILKKIMATTO 218*307 KASHMIR
7 990,00 €INTIALAINEN SILKKIMATTO 93*152 KASHMIR
1 700,00 €INTIALAINEN SILKKIMATTO 187*271 KASHMIR
6 600,00 €INTIALAINEN SILKKIMATTO 93*153 KASHMIR
1 700,00 €INTIALAINEN SILKKIMATTO 171*245 KASHMIR
5 900,00 €INTIALAINEN SILKKIMATTO 121*179 KASHMIR
2 700,00 €INTIALAINEN SILKKIMATTO 124*190 KASHMIR
2 800,00 €INTIALAINEN SILKKIMATTO 222*316 KASHMIR
8 500,00 €INTIALAINEN SILKKIMATTO 125*187 KASHMIR
2 800,00 €INTIALAINEN SILKKIMATTO 123*182 KASHMIR
2 700,00 €INTIALAINEN SILKKIMATTO 124*191 KASHMIR
2 800,00 €INTIALAINEN SILKKIMATTO 214*309 KASHMIR
7 990,00 €INTIALAINEN SILKKIMATTO 213*310 KASHMIR
7 990,00 €INTIALAINEN SILKKIMATTO 171*241 KASHMIR
4 990,00 €INTIALAINEN SILKKIMATTO 170*248 KASHMIR
4 990,00 €INTIALAINEN SILKKIMATTO 184*277 KASHMIR
6 300,00 €INTIALAINEN SILKKIMATTO 171*242 KASHMIR
4 990,00 €INTIALAINEN SILKKIMATTO 173*242 KASHMIR
4 990,00 €
Eesti
English
Russian