EUPHORIA 160*230 13101 CREAM/SILVER/VISO
5% ale rekisteröityneille asiakkaille
Lisätietoja
| Yksikkö | Kpl |
|---|---|
| Nukka | 80% viskoosi, 20% polyesteri |
| Pituus | 230 cm |
| Leveys | 160 cm |
| Paksuus | ± 8 mm |
| Valmistusmaa | Belgia |
| Tiheys | 720 000 pistettä/m² |
| Paino | 2 000 g/m² |
| Viimeistely | Lankakanttaus |
| Väri | Harmaa |
| Kuljetus | Kotimaan (Viron) toimitukset ovat ilmaisia! Toimitusaika on 1-3 päivää. |
Varastossa
260,00 €

Viskoosi (joskus raion, tekosilkki tai chardonnet-silkki, aikaisemmin tunnettiin vastaavia kuituja nimellä silla ja säter on muuntokuitu, joka valmistetaan valkaistusta sulfiittiselluloosasta. Selluloosan raaka-aineena käytetään tavallisesti koivua tai kuusta, mutta myös pyökkiä, eukalyptuspuuta, kaislaa tai bambua. Koska lanka on erittäin hieno, on mahdollisuus luoda tiheitä ja monimutkaisia kuvioita. Viskoosi on biohajoava materiaali.
Eesti
English
Russian